Strona głównaPromocjeAktualnościKontaktHURTOWA PLATFORMA ZAKUPOWA B2B / LOGOWANIE I REJESTRACJA
  • img01
  • img02
  • img03
wyszukaj w ofercie


Waterman

Początki marki sięgają już 1884 roku. Wtedy to Lewis Waterman opatentował swój własny projekt pióra wiecznego, które zostało przez niego nazwane po prostu „Regular”. Od tego momentu firma nieustannie udoskonalała pierwotny projekt oraz prowadziła bardzo szeroko zakrojone działania marketingowe, które sprawiły, że pióra wieczne stopniowo stały się produktem masowym. Lewis Waterman zmarł w 1901 roku, natomiast firma nosząca jego imię stale się rozwijała.

W 1967 roku we francuskiej miejscowości Saint-Herblain (obok Nantes) powstała fabryka Waterman produkująca rocznie ok. 5 milionów piór, z których aż 70% eksportowanych jest do 110 krajów na całym świecie.

Obecnie Waterman jest częścią największego na świecie koncernu Sanford specjalizującego się w produkcji artykułów piśmiennych, do którego należy także marka Parker.

Po dziś dzień marka ta kojarzona jest z trwałością, niezawodnością i ponadczasową elegancją, a sygnowane nią pióra i długopisy cieszą się niesłabnącą popularnością we wszystkich zakątkach świata.